Україна піднялася на третє місце на Паралімпіаді в Ріо

Наталія Мехед10 вересня 2016 р.

Українська збірна у другий день змагань виборола 17 нагород, з яких шість - золоті. З таким результатом вона піднялася на третє місце в медальному заліку.

На Паралімпіаді-2016 плавець Геннадій Бойко побив свій же світовий рекорд
На Паралімпіаді-2016 плавець Геннадій Бойко побив свій же світовий рекорд на дистанції 100 метрів на спиніФото: Reuters/S.Moraes

За два дні Паралімпійських ігор українська збірна завоювала загалом 26 медалей і вирвалася на третє місце в неофіційному медальному заліку як за кількістю золотих нагород, так і за загальною кількістю медалей. Загалом у скарбничці української збірної сім золотих, шість срібних та 13 бронзових медалей, повідомляється на сайті Паралімпіади.

Протягом змагального дня п'ятниці, 9 вересня, українці вибороли 17 нагород - шість золотих, п'ять срібних та шість бронзових медалей. Представники української збірної встановили також три світові рекорди, два рекорди Європи та один один паралімпійський рекорд.

Низка рекордів

Найуспішнішим день виявився для українських плавців, які завоювали чотири золота, два срібла та п'ять бронз. Геннадій Бойко у плаванні на спині на дистанції 100 метрів побив свій же світовий рекорд, встановлений на чемпіонаті Європи в Португалії 2016 року. Ще один світовий рекорд на тій же дистанції, але в іншому класі за типом вад спортсменів, встановив Дмитро Залевський.

Рекорди Європи встановили також плавці Максим Крипак та чемпіон Паралімпіади в Ріо попереднього дня Євгеній Богодайко, який у п'ятницю виборов срібло, поступившись спортсмену з Китаю на дистанції 50 м вільним стилем. Паралімпійський рекорд також був встановлений Катериною Істоміною на дистанції 100 м батерфляєм.

Ще одне золото українці завоювали в легкій атлетиці - його здобув Ігор Цвєтов, який ще у півфінальних змаганнях у той же день встановив новий світовий рекорд. Шосте золото другого дня змагань українська збірна завоювала в дзюдо - його здобула Інна Черняк у вазі до 57 кілограм. У цьому виді змагань Україна здобула також два срібла та одну бронзу. Ще одне срібло українці вибороли в кульовій стрільбі.

Лідирують Китай і Великобританія

Німецька збірна протягом другого змагального дня завоювала одну срібну нагороду в плаванні та три бронзові нагороди у легкій атлетиці. Загалом в активі німецької збірної дев'ять медалей - одне золото та по чотири срібні й бронзові нагороди. Поки що єдине злото Німеччині приніс у перший день змагань Ніко Капель у штовханні ядра. З таким результатом вона перебуває на дев'ятому місці в загальному медальному заліку та лише на 18-му - за кількістю золотих медалей.

За результатами двох днів першість у неофіційному медальному заліку утримує Китай, в активі якого 20 золотих, 17 срібних та 12 бронзових нагород. Друге місце - у Великобританії, збірна якої завоювала 12 золотих, шість срібних та дев'ять бронзових медалей.