Норвежці виграли неофіційний медальний залік Олімпіади

Дмитро Прокопчук
25 лютого 2018 р.

У трійку країн-лідерів неофіційного медального заліку Олімпіади в Пхьончхані увійшли Норвегія, Німеччина і Канада.

Німецькі атлети, що завоювали золоті медалі
Німецькі атлети, що завоювали золоті медаліФото: picture-alliance/dpa/M. Kappeler

Збірна Норвегії перемогла в неофіційному медальному заліку Олімпійських ігор в Пхьончхані, завоювавши 14 золотих, 14 срібних і 11 бронзових медалей. На другому місці - Німеччина (14, 10 і 7). До останнього дня змагань у обох країн була однакова кількість золотих нагород - по 13. Потім уперед вийшли німці завдяки перемозі у бобслеї в четвірках. Однак незабаром норвежцям вдалося компенсувати відставання: одна з найтитулованіших спортсменок Олімпіади - Маріт Бйорген - взяла гору над суперницями в лижній гонці на дистанції в 30 кілометрів. Таким чином завдяки більшій кількості срібних медалей в неофіційному заліку скандинавам вдалося вийти в лідери.

Збірна Канади опинилася на третій позиції (11, 8,10). Господарі Олімпіади - Республіка Корея (5, 8, 4) - на сьомій сходинці.

Українці ділять 21-у сходинку з Угорщиною

Україна разом з Угорщиною ділить 21-шу сходинку. Кожна з цих двох країн має по одній золотій медалі. Олімпійське "золото" Україні приніс Олександр Абраменко, коли 18 лютого завоював золоту медаль у фристайлі в лижній акробатиці.

Команда Олімпійських атлетів з Росії, яка виступала під нейтральним прапором, завершила Ігри на 13-й позиції (2, 6, 9), покращивши свій результат після того, як хокеїсти принесли в медальну скарбничку друге золото.

При цьому на церемонії закриття зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані Росія залишається дискваліфікованою. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у неділю, 25 лютого, за кілька годин до закінчення Ігор.