Футбол

Євро-2020: Україна виходить у чвертьфінал, перемігши Швецію

Андрій Пробитюк
29 червня 2021 р.

Українці у матчі 1/8 фіналу в Глазго перемогли шведів у додатковий час з рахунком 2:1. За вихід у півфінал турніру Україна зіграє з Англією.

Українці святкують перший гол у ворота шведів
Українці святкують перший гол у ворота шведівФото: Andy Buchanan/REUTERS

Збірна України пробилася у чвертьфінал Чемпіонату Європи з футболу 2020 року. У матчі 1/8 фіналу, який відбувся ввечері у вівторок, 29 червня, у Глазго на стадіоні "Гемпден-Парк" за присутності лише п'яти тисяч глядачів, українці перемогли шведів у додатковий час з рахунком 2:1.

Без Маліновського у старті

Певною несподіванкою стартового складу від Андрія Шевченка стала відсутність у ньому одного з лідерів команди Руслана Маліновського. Утім, раніше сам футболіст заявляв, що останнім часом грає з больовими відчуттями через грижу та потребує операції. Зрештою, Маліновський вийшов на заміну у другій половині зустрічі.

Тренер збірної України Андрій Шевченко зробив кілька замін у стартовому складі
Тренер збірної України Андрій Шевченко зробив кілька замін у стартовому складіФото: Robert Perry/REUTERS

Нічия у першому таймі

У першій половині тайму команди обмінялися небезпечними ударами. На 11-ій хвилині постріл Романа Яремчука парирував воротар шведів Робін Ульсен, а згодом Александер Ісак пробив з вигідної позиції повз ворота Георгія Бущана.

А на 27-ій хвилині Олександр Зінченко потужним ударом відкрив рахунок у матчі. Прекрасний пас зовнішнім боком стопи через штрафний майданчик віддав капітан українців Андрій Ярмоленко.

Олександр Зінченко відкриває рахунок у матчі
Олександр Зінченко відкриває рахунок у матчіФото: Stu Forster/Getty Images

Утім, шведи ще до перерви зрівняли рахунок: Еміль Форсберг сильно пробив з-за меж штрафного майданчика, м'яч від ноги Іллі Забарного дещо змінив траєкторію та виявився недосяжним для Бущана.

М'яч влітає у сітку воріт Георгія Бущана
М'яч влітає у сітку воріт Георгія БущанаФото: Lee Smith/REUTERS

Безгольовий другий тайм

Після перерви команди створили кілька нагод для взяття воріт. На 55-ій хвилині Ярмоленко вивів на ударну позицію Сергія Сидорчука, після пострілу якого м'яч влучив у стійку воріт шведів. А вже за хвилину в контратаці збірної Швеції стійка врятувала українців після удару Форсберга. Згодом півзахисник шведів потужним ударом влучив також у поперечину воріт Бущана.

Еміль Форсберг не лише забив гол, а й влучив у стійку та поперечину воріт Бущана
Еміль Форсберг не лише забив гол, а й влучив у стійку та поперечину воріт БущанаФото: Joel Marklund/Bildbyran/imago images

Під кінець основного часу матчу гострота у грі помітно знизилися - жодній з команд не вдавалося створити гольових моментів. У підсумку - 1:1 після 90 хвилин гри.

Овертайм: вилучення у шведів та гол Довбика

Не вирізнявся гостротою і початок додаткового часу. На 99-й хвилині матчу італійський суддя Даніеле Орсато вилучив захисника шведів Маркуса Даніельсона за грубу гру проти Артема Бєсєдіна, який отримав травму.

Артем Бєсєдін зазнав травми після фолу Маркуса Даніельсона
Артем Бєсєдін зазнав травми після фолу Маркуса ДаніельсонаФото: Paul Ellis/REUTERS

Скористатися чисельною перевагою українці змогли на 121-ій хвилині матчу. Артем Довбик, який незадовго до цього вийшов на заміну, з близької відстані головою замкнув прекрасний навіс Олександра Зінченка.

Українці у чвертьфіналі 3 липня в Римі зіграють з англійцями. В іншому чвертьфінальному поєдинку того дня у Баку зійдуться Чехія та Данія. Днем раніше за путівки в півфінал Євро-2020 в Санкт-Петербурзі посперечаються Швейцарія та Іспанія, а в Мюнхені - Бельгія та Італія.