Німкені виграли Лігу чемпіонів | Інформація та корисні поради туристам у Німеччині | DW | 21.05.2010

Вікно в Німеччину

Німкені виграли Лігу чемпіонів

"Турбіне" (Потсдам) перемогла в Лізі чемпіонів жіночого футболу, обігравши "Ліон" із рахунком 7:6. Видовищну партію двох жіночик команд у четвер в іспанському Гетафе в Німеччині подивилося близько 4 мільйонів глядачів.

default

"Турбіне" в грі з "Ліоном" здобула перший, історичний, кубок Ліги чемпіонів серед жінок

"Це було щось грандіозне! Я маю на увазі - це перша Ліга чемпіонів, яку взагалі провели",- сказала збентежений голкіпер Анна Феліцітас Заргольц. Це завдяки їй, 17-річній, команді із Східної Німеччини дістався перший в історії жіночого футболу турнір найкращих клубів з країн Європи - Ліга чемпіонів.

Драматичний фінал між "Турбіне" (Потсдам) і "Ліоном" вирішувався у серії одинадцятиметрових, після нульової нічиєї у 120 хвилинах гри. Французька команда повела в рахунку і, здавалося, відставання вже не надолужити. Але Заргольц відбила два м'ячі, ставши героїнею матчу, та ще один забила сама у ворота супротивників. "Ми наповнимо кубок п'ять разів та вип'ємо до дна",- радість переповнювала жінку-воротаря.

Команда "Турбіне" - переможець кубку УЄФА 2005 року - отримає 300 тисяч євро призових. Більше того, їм вже за вихід до фіналу подарували 32 квитки на чоловічий фінал. В Потсдамі на них чекає у понеділок гарячий прийом.

У цю суботу за найпрестижнійший європейський трофей - перемогу в Лізі чемпіонів - битимуться команди з Німеччини та Італії. Для чоловіків із мюнхенської "Баварії" вчинок «Турбіне» (Потсдам) – добрий символ.

Flash-Galerie Fußball Damen Champions League Turbine Potsdam

"Ми наповнимо кубок п'ять разів та вип'ємо до дна"

На жіночий фінал довелось заганяти школярів

Усі іспанці вже згоряють від нетерпіння перед цим матчем на стадіоні Сантьяго-Бернабео. Але, як це не прикро, про зустріч двох жіночих команд тут знали одиниці, пише інформагентство SID. Навіть мадридські таксисти слабо собі уявляли, як проїхати до стадіону Колісеум Альфонсо Перес у Гетафе (передмісті Мадрида). І це при тому, що УЄФА намагалась сповістити про поєдинок рекламними щитами.

Квитки віддавались за безцінь - від 3 до 5 євро. Це щоб заповнити глядацькі трибуни. Для масовості на стадіоні сиділи шкільні класи та члени молодіжних футбольних команд місцевих клубів. 300 фанів прибули з Німеччини. Натомість на колективному перегляді у далекому Потсдамі зібрались тисячі уболівальників.

Жіночий аналог Ліги чемпіонів на іспанському стадіоні переживали президенти УЄФА Мішель Платіні і Німецької футбольної спілки Тео Цванціґер. Щодо телеглядачів, то це стало чи не найкращою передачею четверга у Німеччині. Майже 3,97 мільйона переглянули цю гру в вечірній прайм-тайм на телеканалі ЦДФ.

Автор: Захар Бутирський
Редактор: Володимир Медяний