Франція виборола путівку у фінал "Євро-2016"

Дмитро Прокопчук7 липня 2016 р.

Після важкого двобою із Німеччиною у півфіналі "Євро-2016" збірна Франції з футболу перемогла з рахунком 2:0 та відправляється у фінал, де зустрінеться із португальцями. Обидва голи у ворота німців забив Антуан Грізманн.

Збірна Франції перемогла Німеччину з рахунком 2:0 у півфіналі "Євро-2016"
Збірна Франції перемогла Німеччину з рахунком 2:0 у півфіналі "Євро-2016"Фото: Getty Images/M. Hangst

Господарі Чемпіонату Європи з футболу 2016 року, збірна Франції, у напруженому протистоянні з німецькою збірною у півфіналі турніру на стадіоні "Велодром" у Марселі перемогли з рахунком 2:0. Попри те, що Німеччина володіла м'ячем дві третини ігрового часу, їй так і не вдалося перемогти.

Гра почалася дуже динамічно і проходила спочатку значною мірою на другому поверсі. Франція відзначилася кількома небезпечними атаками, однак перші півгодини гри здебільшого проходили на половині поля французів. Перший небезпечний момент біля воріт Франції створив німецький нападникТомас Мюллер на 15-ій хвилині.

Через гру Бастіана Швайнштайґера рукою в додатковий час першого тайму був призначений пенальті у ворота німцівФото: Reuters/M. Dalder

На 36-ій хвилині захисник збірної Німеччини Емре Джан отримав жовту картку за фол проти нападника французів Антуана Грізманна. На 43-ій хвилині "гірчичник" схопив французький захисник Патріс Евра. Та гра рукою німецького півзахисника Бастіана Швайнштайгера на додатковій хвилині першого тайму призвела до жовтої картки, пенальті та першого м'яча у ворота німців у виконанні Грізманна.

Автор двох голів у ворота збірної Німеччини Антуан Грізманн
Автор двох голів у ворота збірної Німеччини Антуан ГрізманнФото: Reuters/C. Hartmann

Вечір для збірної Німеччини видався багатим на жовті картки. Їх отримали також Месут Озіл (додаткова хвилина першого тайму) та Юліан Дракслер (50-а хвилина).

На початку другого тайму французи сконцентрувалися на обороні, однак і збірна Німеччини посилила натиск.

Утім, доля посміхнулася вдруге господарям чемпіонату. На 59-ій хвилині німців спіткала ще одна прикра невдача: захисник Жером Боатенґ дістав травму і замість нього на поле вийшов Шкордан Мустафі.

Йоахім Лев біля травмованого Жерома Боатенґа
Йоахім Лев біля травмованого Жерома БоатенґаФото: Reuters/J. Sibley

На 67-ій хвилині Маріо Ґетце вийшов на заміну Емре Джану заради посилення атаки.

Після невдалого відбиття м'яча Мануелем Ноєром на 72-ій хвилині Грізман буквально заштовхав у ворота Німеччини другий гол. Буквально за дві хвилини Грізманн отримав жовту картку за фол проти Дракслера.

На 79-ій хвилині Шванштайґер пішов з поля і замість нього вийшов Лерой Зане.

Уго Льоріс рятує французькі ворота на останній додатковій хвилині матчу
Уго Льоріс рятує французькі ворота на останній додатковій хвилині матчуФото: Reuters/C. Hartmann

Німцям так і не вдалося забити "гол престижу" попри чотири додані арбітром хвилини хоча у Мюллера та Кімміха відкрилася зручна можливість на третій додатковій хвилині.

Французи втретє в історії вийшли у фінал Чемпіонату Європи з футболу. Обидва попередні рази команді вдалося стати чемпіоном - у 1984 та 2000 роках. Французи зустрінуться в неділю, 10 липня, на стадіоні "Стад де Франс" у Сен-Дені, зі збірною Португалії, яка напередодні перемогла Уельс з рахунком 2:0.