Тимощук - другий найкращий бомбардир Баварії

28 листопада 2010 р.

Перший "дубль" Тимощука в Бундеслізі. Гравець української збірної забиває два голи за ФК Баварія в грі проти "Айнтрахта" 27 листопада і вже конкурує з найкращими бомбардирами клубу.

Анатолій Тимощук став баварським "снайпером"Фото: picture-alliance/dpa

Два голи забив українець Анатолій Тимощук в домашній зустрічі мюнхенської "Баварії" із франкфуртським "Айнтрахтом" (29-та та 88-ма хвилини ). Це дозволило півзахиснику увійти в трійку найкращих бомбардирів свого клубу.

Тимощук поступається в "Баварії" лише Маріо Ґомесу (9 голів). Із Томасом Мюллером (3 голи) він на одному щаблі, хоча для воріт суперника є навіть небезпечнішим, хоча й зіграв лише вісім матчів, тоді як Мюллер - 14.

Історія "Попелюшки"

Ще влітку тренер Луї ван Гааль настійливо радив керівництву клубу продавати Тимощука. Тоді лише особистий аспект - двоє доньок-немовлят були прикуті до лікарні в Мюнхені - стримав українця від переходу до одного з російських клубів, звідки, за його словами, була не одна цікава пропозиція.

За 31-річного українського хавбека демонстративно вступились президент ФК Баварія Улі Геннесс та голова правління Карл-Гайнц Румменіґе, обидва в минулому дуже успішні німецькі футболісти. Ван Гаалю довелося пізніше визнати, що йому подобається гра Тимощука.

Fußball Anatoli Timoschtschuk
А ще відносно недавно українець "грів" лаву запасних "Баварії"Фото: picture-alliance/dpa

"Мій найкращий день у Баварії"

Якщо у когось і були підстави вважати, що успіх українця - випадковість, то матч "Баварія" - "Айнтрахт" переконав у протилежному. Так глибоко і так часто у штрафну суперника Тимощук ще не заходив. Скориставшись пасом Лама на 29-й хвилині, він елегантно обробив м'яч і спрямував у лівий кут воріт, відкривши рахунок зустрічі.

Другий пас на гол йому дав Рібері (88-а хвилина). "Це мій найкращий день у "Баварії". Два голи, ми перемогли – я щасливий!" - підсумував Тимощук в інтерв'ю телеканалу ARD.

Статистика вигідно виділяє Тимощука

Як і у семи попередніх матчах, тренер дав можливість українцю відіграти всі 90 із зайвим хвилин, тоді як другого хава Бастіана Швайнштайґера на 66-й хвилині змінив Марк ван Боммель.

Flash-Galerie Bayern München - Eintracht Frankfurt
Марку ван Боммелю - конкуренту Тимощука по півзахисту - тренер дав зіграти лише півгодиниФото: picture-alliance/dpa

За оцінками експертів спортивного видання Kicker, серед усіх гравців "Баварії" Тимощук має найвищий середній бал і не поступається навіть такому блискучому в цьому сезоні Ґомесу.

Але головне - це те, що колишній капітан донецького "Шахтаря" і санкт-петербурзького "Зеніта" виступає на своїй улюбленій позиції "режисера" команди.

Мюнхенці завершили його із найвищим цього сезону фінальним рахунком 4:1. Завдяки цій перемозі мюнхенська команда піднялась на п'яте місце у таблиці чемпіонату. Лідером нині є дортмундська "Борусія".

Автор: Захар Бутирський
Редактор: Володимир Медяний