Ріо-2016: 23-тє золото Фелпса, тисячне - для США

Наталія Мехед14 серпня 2016 р.

За підсумками восьми днів змагань в неофіційному медальному заліку впевнено лідирує команда США із 24-ма золотими нагородами, випереджаючи Китай та Великобританію.

Майкл Фелпс здобув уже п'яте золото на Олімпіаді в Ріо
Майкл Фелпс здобув уже п'яте золото на Олімпіаді в РіоФото: Getty Images/AFP/G. Bouys

Американський плавець Майкл Фелпс у ніч проти неділі, 14 серпня, на літній Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро здобув свою 23-тю золоту олімпійську нагороду. Команда США в комбінованій естафеті 4х100 метрів, у складі якої виступав Фелпс, впевнено перемогла, випередивши плавців з Великобританії та Австралії. Це золото - вже п'яте для Фелпса на нинішніх Іграх, також у його активі - срібло на дистанції 100 метрів баттерфляєм, де він програв своєму фанатові з Сінгапуру. Починаючи з Олімпійських ігор в Афінах в 2004 році, Фелпс, окрім 23-х золотих, завоював також три срібні та дві бронзові нагороди. Напередодні він підтвердив, що після Олімпіади завершує свою кар'єру.

Раніше амриканська жіноча команда, також перемігши в комбінованій естафеті 4Х100 метрів, завоювала для Сполучених Штатів тисячну золоту олімпійську медаль. Більшість із цих медалей на сучасних Олімпійських іграх з 1896 року завоювали легкоатлети (323) та плавці (246), повідомили в Олімпійському комітеті США.

Натомість першу золоту нагороду в історії здобула команда Пуерто-Рико - держави, яка асоційована зі США. Тенісистка Моніка Пуїґ у фіналі жіночого тенісного турніру перемогла у трьох сетах другу ракетку світу, німкеню Анжелік Кербер, яка була фавориткою фіналу. Вигравши другий сет, Кербер змогла зрівняти рахунок в поєдинку, однак домінування пуерториканки в третьому було відчутним - 6-1.

Моніка Пуїґ у фіналі перемогла у трьох сетах другу ракетку світу - німкеню Анжелік КерберФото: Getty Images/AFP/L. Acosta

Ямайканка Елейн Томпсон стала найшвидшою легкоатлеткою, перемігши в бігу на 100 метрів з результатом 10,71 секунди.

За підсумком восьми днів змагань в неофіційному медальному заліку впевнено лідирує команда США із 24-ма золотими нагородами (61 медаль загалом), випереджаючи Китай (13 золотих медалей) та Великобританію (10). Збірна Німеччини піднялася на четверту позицію - 8 золотих нагород, 13 серпня німці здобули два золота.

Чому Майкл Фелпс ставить банки на спину (11.08.2016)