Спорт

Пхьончхан-2018: тріумф Дальмаєр та Фуркада

Олена Губар
12 лютого 2018 р.

Німецька біатлоністка Лаура Дальмаєр принесла Німеччині четверте "золото" на Олімпіаді в Пхьончхані. У чоловіків гонку переслідування в біатлоні виграв француз Мартен Фуркад.

Біатлоністка Лаура Дальмаєр принесла Німеччині четверте "золото" Олімпіади
Біатлоністка Лаура Дальмаєр принесла Німеччині четверте "золото" ОлімпіадиФото: picture alliance/Sputnik/A. Filippov

У третій день розіграшу нагород на зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані в понеділок, 12 лютого, біатлоністка Лаура Дальмаєр (Laura Dahlmeier) принесла команді Німеччини четверту золоту медаль. Вона перемогла в гонці переслідування на 10 кілометрів.

Після перемоги в спринті Дальмаєр стартувала першою в гонці переслідування. Лише припустившись промаху на другому вогневому рубежі, вона на якийсь час поступилася лідерством словачці Анастасії Кузьміній, однак після третьої стрільби знову вийшла вперед і вже не втрачала лідерства. Кузьміна фінішувала другою, на третьому місці - француженка Анаїс Бескон. Українки Віта Семеренко посіла 18-те місце, а Анастасія Меркушина - 46-те.

Мартен Фуркад виграв гонку переслідування
Мартен Фуркад виграв гонку переслідуванняФото: Getty Images/M. Hangst

У чоловіків гонку переслідування на 12,5 кілометра виграв фаворит змагань, француз Мартен Фуркад, який зміг відіграти відставання після лише восьмого місця в спринті. Він припустився одного промаху на чотирьох вогневих рубежах. Також з одним штрафним колом друге місце посів швед Себастіан Самуельссон, а третє - німець Бенедікт Долль (Benedikt Doll). Ще один німецький біатлоніст, Арнд Пайффер (Arnd Peiffer), який після перемоги в спринті стартував першим, припустився трьох промахів і фінішував на восьмому місці. Українець Дмитро Підручний посів 34-те місце, Артем Прима - 38-ме, а Сергій Семенов - 49-те.

На ковзанярській доріжці продовжують домінувати нідерландці - Ірен Вюст виграла змагання на дистанції 1500 метрів. Друге місце посіла японка Міхо Такагі, третє - ще одна представниця Нідерландів Марріт Ленстра.

Команда Канади перемогла в командному турнірі серед фігуристів, випередивши спортсменів з Росії, які виступають під олімпійським прапором, та збірну США. Американка Джеймі Андерсон виграла змагання сноубордисток в дисципліні "слоупстайл", випередивши канадку Лорі Блуен та фінку Енні Рукаярві. У фрістайлі в модулі серед чоловіків переміг Майкл Кінгсбері з Канади, друге місце посів австралієць Метт Грем, а третє - японець Даічі Хара.

Останній комплект нагород 12 лютого розіграли жінки у стрибках на лижах з нормального трампліна. Перемогла норвежка Карен Лундбю з Норвегії, випередивши німкеню Катаріну Альтгаус (Katharina Althaus) та японку Сару Таканасі.

За підсумками трьох днів розіграшу медалей у Пхьончхані в неофіційному медальному заліку лідирує збірна Німеччини, в активі якої чотири золотих, одна срібна та дві бронзові нагороди. У атлетів з Нідерландів поки три золоті, дві срібні та дві бронзові медалі. Найбільше медалей у норвежців - дві золотих, чотири срібних та три бронзових. Українські олімпійці поки без медалей.

5 причин дивитись зимові Олімпійські ігри (09.02.2018)