Пхьончхан-2018: третє "золото" Німеччини

Дмитро Прокопчук
11 лютого 2018 р.

За підсумками двох днів розіграшу нагород у Пхьончхані в неофіційному медальному заліку лідирує команда Німеччини. Третю золоту нагороду їй приніс біатлоніст Арнд Пайффер.

Біалоніст Арнд Пайффер виграв спринт на 10 кілометрів
Біалоніст Арнд Пайффер виграв спринт на 10 кілометрівФото: picture-alliance/dpa/M. Kappeler

На 23-х зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані в неділю, 11 лютого, було розіграно шість комплектів нагород. Біатлоніст  Арнд Пайффер (Arnd Peiffer) приніс німецькій команді третю золоту медаль. Він переміг у спринтерській гонці на 10 кілометрів. Пайффер не припустився жодного промаху на вогневих рубежах та випередив на 4,4 секунди чеха Міхала Крчмаржа, який також відстріляв влучно. Третє місце з одним штрафним колом посів італієць Домінік Віндіш.

Лаура Дальмаєр
Лаура ДальмаєрФото: picture alliance/dpa/H.-C. Dittrich

Найкращий результат серед українців показав Дмитро Підручний - він посів 21-ше місце, також відстрілявшись без промахів. Артем Прима з трьома штрафними колами був сороковим, Сергій Семенов посів 46 місце (2 штрафних кола), а Володимир Сємаков - 78-ме (2 промахи). Один з фаворитів гонки, легендарний французький біатлоніст Мартен Фуркад при стрільбі лежачи припустився трьох промахів і опинився на восьмому місці. Нагадаємо, жіночий спринт напередодні виграла німкеня Лаура Дальмаєр (Laura Dalmeier).

У змаганнях ковзанярів на дистанції 5000 метрів переміг нідерландець Свен Крамер, випередивши канадця Теда-Яна Блумена та норвежця Сверре Лунде Педерсена.

Свен Крамер
Свен КрамерФото: picture-alliance/AP Photo/V. Ghirda

У змаганні саночників в одиночному розряді переміг австрієць Давід Ґляйршер (David Gleirscher), друге місце посів американець Кріс Маздзер, третім став німець Йоганнес Людвіґ (Johannes Ludwig).

Сімнадцятирічний американець Редмонд Джерард виграв "золото" в сноуборді в дисципліні "слоупстайл". Він випередив канадців Максанса Парро та Марка Макморріса.

У фрістайлі в могулі серед жінок перемогла француженка Перрін Лаффон, на другому та третьому місцях - Жюстін Дюфур-Лапуант з Канади та Юлія Галишева з Казахстану.

Нагадаємо, у змаганні лижників у скіатлоні на дистанції по 15 кілометрів класичним та вільним стилем весь п'єдестал зайняли норвежці. Чемпіоном став Симен Хегстад Крюгер, випередивши співвітчизників Мартіна Йонсруда Сундбю та Ханса Крістера Холунда.

За підсумками двох днів розіграшу медалей у Пхьончхані в неофіційному медальному заліку лідирує збірна Німеччини, в активі якої три золотих та одна бронзова нагороди. У атлетів з Нідерландів поки дві золоті, дві срібні та одна бронзова медаль. Найбільше медалей у норвежців - вісім, утім з них лише одна золота, а також чотири срібних та три бронзових. Українські олімпійці - поки без медалей.