Еліна Світоліна не змогла пробитися у півфінал Roland Garros

Андрій Пробитюк
7 червня 2017 р.

Українська тенісистка у чвертьфіналі у трьох сетах програла румунці Сімоні Галеп. Світоліна в другій партії не змогла реалізувати матч-бол.

Українська тенісистка Еліна Світоліна не пройшла до півфіналу Roland Garros
Українська тенісистка Еліна Світоліна не пройшла до півфіналу Roland GarrosФото: Reuters/P. Rossignol

Українська тенісистка, шоста ракетка світу Еліна Світоліна в матчі 1/4 фіналу одиночного жіночого розряду Відкритого чемпіонату Франції з тенісу (Roland Garros) у середу, 7 червня, у драматичному поєдинку поступилася фаворитці турніру, четвертому номеру в рейтингу WTA, румунці Сімоні Галеп у трьох сетах: 6:3, 6:7 (6:8), 0:6.

Світоліна упевнено почала матч і невдовзі лідирувала в першому сеті з рахунком 5:0. Утім, Галеп вдалося повернутися у сет та скоротити відставання до 5:3, але українська тенісистка все ж довела першу партію до перемоги: 6:3. Світоліна у сеті значно перевершила суперницю за кількістю активно виграних м'ячів - 13 проти 4.

У другому сеті українка одразу взяла подачу румунки, згодом зробила ще один брейк та повела 5:1. Здавалося, у перемозі Еліни вже немає жодних сумнівів, але Галеп заграла активніше, знову повернулася в сет і вийшла вперед: 6:5. На наступній подачі Світоліної румунка мала чотири можливості одним м'ячем завершити другу партію на свою користь, однак українка змогла відіграти їх та перевести сет у тай-брейк. У драматичній боротьбі в 13-му геймі Світоліна була в одному м'ячі від виграшу матчу, однак не змогла реалізувати матч-бол. До того ж на боці румунки була удача: м'яч на сет-болі у Галеп зачепив сітку та впав на половині українки.

У третьому сеті гра Світоліної розклеїлася - на корті домінувала румунка, яка впевнено перемогла 6:0.

У поєдинку за вихід до фіналу Roland Garros Галеп змагатиметься із третім номером рейтингу WTA, чешкою Кароліною Плішкою, яка в іншому чвертьфіналі 7 червня у двох сетах перемогла француженку Каролін Гарсію. Інша пара півфіналісток - швейцарка Тімея Бачинські та латвійка Єлєна Остапенко.

Українка Світоліна сенсаційно переграла першу ракетку світу Вільямс (10.08.2016)