2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Podolski doneo prvu pobedu Nemcima

Agencije9. jun 2008.

Fudbalska reprezentacija Nemačke savladala je u nedelju veče u Klagenfurtu selekciju Poljske sa 2:0, u prvom kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj. Oba gola za "pancere" postigao je Lukas Podolski.

Lukas Podolski, (desno) dvostruki strelac u meču protiv PoljskeFoto: AP

Nemačka reprezentacija je u duelu sa Poljskom apsolutno dominirala u prvom poluvremenu. Prvu veliku priliku Nemci su imali već u petom minutu, ali tu šansu Mario Gomes i Miroslav Kloze nisu iskoristili. Gol je, ipak, postignut 15 minuta kasnije. Drugi gol je ostvaren nakon što je Švajnštajger u kaznenom prostoru Poljske preuzeo loptu. Podolski se našao na pravom mestu i zakucao loptu u mrežu protivnika.

Nije se radovao zbog svog porekla

BdT Lukas Podolski mit polnischen Fans
Podolski sa poljskim navijačimaFoto: AP

"Važno je da smo odigrali dobru utakmicu", rekao je Podolski, koji zbog poljskog porekla nije proslavljao postizanje golova. „Imam veliku familiju u Poljskoj, tamo sam rođen i zbog toga mislim da bi morao imati poštovanja prema toj zemlji“.

Selektor fudbalske reprezentacije Nemačke, Joahim Lev, je nakon meča sa Poljacima imao samo reči hvale za napadača svog tima. "Lukas je u prethodne tri nedelje radio zaista vredno. On ima neverovatne fizičke sposobnosti i potencijal. Ima i izvanredan šut”. „Sve u svemu naš tim je bio sjajan na terenu. I nije važno ko je davao golove, ali Podolski je stvarno zaista odlično igrao.