3. Idi na ostale ponude DW
Fudbal

Levandovski u životnoj formi

27. novembar 2019.

Posle pobede Bajerna nad Crvenom zvezdom od 6:0, nemačka štampa piše o junaku utakmice Robertu Levandovskom kao o „najboljem napadaču sveta“ u ovom trenutku. Ali podseća da ovo nije prvi put da se ovako „raspomamio“.

„Ova serija postaje pomalo zastrašujuća, rekao je Karl-Hajnc Rumenige u utorak uveče u Pragu: Hansi Flik je pre ne tako dugo vremena preuzeo ekipu. To je nešto neverovatno – pored rezultata imamo i kvalitet igre, radovao se šef uprave Bajerna. Jer žurka koju smo videli spada u najviše pobede Bajerna u gostima u istoriji Lige šampiona“, piše informativni portal web.de:

„No, Bavarci nisu bili ubedljivi samo u napadu. Sa Flikom nemački rekorder po broju osvojenih titula ni u četvrtoj utakmici posle smenjivanja Nika Kovača nije primio gol. No, još i više straha od ojačanog Bajerna trenutno oko sebe širi minhenski garant uspeha Rober Levandovski. Poljak je u 14 minuta dao četiri gola – pre Levandovskog nijedan igrač Lige šampiona nije uspeo da postigne tako nešto.

Levandovski je posle utakmice dobio specijalne pohvale trenera: On radi apsoluto profesionalno, često radi prekovremeno. I sada je naravno naprosto u formi koja je na vrlo visokom nivou“, rekao je Flik medijima posle utakmice.

Za Levandovskog četiri gola na jednoj utakmici Lige šampiona nisu ništa novo. Godine 2013, dok je još igrao za Borusiju iz Dortmunda, prilikom pobede nad Realom iz Madrida od 4:1 postigao je – sve golove. I pored toga, on se prezentira skromno, i kaže da je za njega važno samo da je tim uspešan i da se raduje svakoj pobedi, bez obzira da li je postigao gol ili ne“, piše, između ostalog, web.de.

Trener Crvene Zvezde Vladan Milojević
Trener Crvene Zvezde Vladan MilojevićFoto: Getty Images/AFP/A. Isakovic

Frankfurter algemajne cajtung pod naslovom „To je nešto neverovatno“ piše: „Na kraju radnog dana čak je i protivnik aplaudirao. Navijači Crvene zvezde iz Beograda su aplaudirali kada je Robert Levandovski izveden iz igre. Poljak je u drugom poluvremenu gotovo sam razmontirao njihovu ekipu po svim pravilima fudbalskog umeća. Igrali smo ubedljivo, rekao je Levandovski odmah posle utakmice, još sa loptom u ruci, za televiziju Skaj: Mnogi ljudi samo broje moje golove, ali najvažnija je ipak pobeda tima. A pobeda sa novim trenerom Hansijem Flikom ima dovoljno – četiri utakmice, četiri uspeha, nijedan primljen gol a šesnaest postignutih golova. Bilans Bajerna posle rastanka od Nika Kovača je impresivan.

Uz privatnu sreću – supruga Ana očekuje drugo dete – Levandovskog krasi i sjajna stopa uspeha u ovoj sezoni. Na 20 utakmica je dao već 27 golova. Pri tome je imao samo jednu asistenciju – Levandovski radije sve radi sam, a da pri tome niko ne može da ga optuži za egoizam“, piše Frankfurter algemajne cajtung.

Moguće je da stadion Rajko Mitić nije pravo mesto za odgovor na pitanje da li je Robert Levandovski najbolji napadač na svetu, piše informativni portal N-tv. Pa ipak, stadion Rajko Mitić jeste mesto za odgovor na to pitanje. Sa najbržom četvorkom u istoriji Lige šampiona – sve je trajalo 14 minuta i 31 sekundu – Levandovski je predao centru za odabir fudbalskih kadrova fasciklu kojoj nema takmaca; ni Hari Kejn kojeg u Totenhemu rado proglašavaju za najboljeg napadača sveta, ni Kilijan Mbape, moguće čedo od 400 miliona koje će zaigrati za Pari sen žermen (ili Real Madrid) trenutno ne mogu ni da se primaknu Levandovskom.

Reporter Špigela onlajn iz Beograda primećuje: „Posle utakmice – nema galame sa tribina, nema slavlja na terenu, posle katastrofalnih (iz perspektive domaćina) 0:6 golman Bajerna Manuel Nojer je zvučao gotovo kao da se sažalio na protivnika: Teško je kada ne dozvoljavamo baš ništa. Ali, frustracija nije prešla u gnev. Sa tribina se u 77. Minutu čuo čak kratak aplauz poštovanja u trenutku kada je Levandovski izlazio iz igre. Inače su tribine tada već bile napola prazne.“