Zapatero konfirmon takimet e nivelit të lartë me ETA-n | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Zapatero konfirmon takimet e nivelit të lartë me ETA-n

Madrid: Kryeministri spanjoll Hose Luiz Rodrigez Zapatero (José Luis Rodriguez Zapatero), konfirmoi bisedimet e nivelit të lartë të qeverisë me Organizatën ilegale baske ETA. Zapatero tha në televizion se për një kohë të shkurtër ka patur takime direkte dhe indirekte. ETA paralajmëroi të martën armëpushimin e arritur në mars të vitit 2006. Atëherë ajo pat deklaruar se dëshiron të shpiej përpara procesin demokratik në vendin bask. Qeveria spanjolle pat shpallur të përfunduara të gjitha negociatat pas vdekjes së dy personave si pasojë e shpërthimit të një bombe në dhjetor të vitit të kaluar.


 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqla
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqla