Xhorxh W. Bush në rrugët dhe pullat e Tiranës | Ballkani | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Xhorxh W. Bush në rrugët dhe pullat e Tiranës

Njëra nga rrugët kryesore në qendër të Tiranës do të quhet që nga dita e sotme "Rruga Xhorxh W. Bush"

Bashkia e Tiranës

Bashkia e Tiranës

Ky ka ka qene vendimi unanim i sotem i Këshillit bashkiak të kryeqyetit, vendim që ka lidhje me nderimet që po i bëhen presidentit të SHBA-se në prag të vizitës së tij disa orëshe në Shqipëri, ditën e djelë.

Presidenti Alfred Moisiu pritet t`i dhurojë Bushit një dekorate të lartë mirënjohjeje, ndërkohë që Posta Shqiptare ka emëtuar një pullë të posaçme në tre variante me portretin e shefit të Shtëpisë së Bardhë.
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUS
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArUS
Reklamë