Vritet një aktivist i Hamasit në Rripin e Gazës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Vritet një aktivist i Hamasit në Rripin e Gazës

Gjatë një sulmi ajror të izraelitëve kundër një pozicioni të Hamasit në jug të Rripit të Gazës është vrarë një aktivist i organizatës radikale islamike dhe janë plagosur shumë të tjerë. Një zëdhënës i ushtrisë izraelit bëri të ditur se sulmi i kryer në territorin mes Çan Junis dhe Rafahut është reagimi ndaj sulmeve me granata të palestinezëve kundër një fshati izraelit. Dje presidenti i palestinezëve Mahmud Abaz i lëvizjes së moderuar Fatah u takua me përfaqësues të Hamasit. Abaz bëri të qartë se dialogu me Hamasin mund të rifillojë vetëm nëse kjo organizatë do të dorëzojë pushtetin në Rripin e Gazës.

 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0d5
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0d5