Traditë dhe progres - Një zviceran sfidon tunelin më të madh të botës | Ballina | DW | 07.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Traditë dhe progres - Një zviceran sfidon tunelin më të madh të botës

Tuneli i Gotthardit në Zvicër me 57 km. është tuneli më i gjatë hekurudhor dhe konsiderohet po ashtu si më i sigurti në botë. 17 vjet ka zgjatur ndërtimi i tij. Por për këtë projekt gjigant, një vepër mjeshtërore inxhinierike, disave u është dashur të heqin dorë prej shtëpisë së tyre. 84 vjeçari Werner Walker vazhdon të bëjë rezistencë…

Shiko videon 03:54