Toni Bler: Intervenimi në Kosovë ishte i suksesshëm | Ballkani | DW | 22.02.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Toni Bler: Intervenimi në Kosovë ishte i suksesshëm

Për here të parë pas rreth një qind vitesh kemi perspektive për paqë në Ballkan

Tony Blair

Tony Blair

Intervenimi në Kosovë ishte i drejtë, i duhur dhe plotësisht i suksesshëm, tha kryeministrit britanik Toni Bler. Duke iu përgjijur pyetjes së një deputetë konzervator në Parlament, se intervenimi në Kosovë nuk mund të quhet suskes gjithnjë derisa të mos ketë kthim të sigurtë për të gjithë, Blair theksoi rëndësinë e sigurisë për të të gjithë, por se intervenimi në Kosovë ështe asgjë më pak se sukses. Toni Bler" Për herë të parë pas rreth një qind vitesh, tani kemi një perspektivë për paqe në Balkan. Dhe natyrisht me perspektivë të anërsimit të ardhshëm në Bashkimin Evropian si një bonus i madh për rajonin derisa ata shënojnë progress në këtë rrugë. Natyrsiht, pajtohem plotësisht se në Kosovë, si dhe në pjesë të tjera të Ballkanit mbetet mjaft për tu bërë. Por, shtoi kryeministri britanik Tony Blair, më duhet të them se unë besoj se intevenimi në Kosovë ishte i domosdoshëm, i drejtë dhe i suksesshëm dhe se i ofroi Ballkanit një përspektivë për një arrdhme me dinjitet."
 • Data 22.02.2007
 • Autor Kim Bytyci, Londër
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArYK
 • Data 22.02.2007
 • Autor Kim Bytyci, Londër
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArYK
Reklamë