Tirana përshëndet mbështetjen amerikane të Shqipërisë | Ballkani | DW | 11.04.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Tirana përshëndet mbështetjen amerikane të Shqipërisë

Prioritet i qeverisë shqiptare mbeten reformat

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha

Tirana zyrtare ka përshëndetur sot firmosjen nga Presidenti i SHBA Xhorxh Bush të ligjit të miratuar nga Kongresi amerikan, për mbështetjen e Shqiperisë në përpjekjet e saj për anëtarësim në NATO, si dhe marrëveshjen ndërmjet qeverisë shqiptare dhe Komisionit Evropian për liberalizimin e vizave.

Për kryeministrin Sali Berisha për qeverinë "alfa dhe omega e veprimtarisë kanë qenë, janë e do të mbeten reformat, të cilat në mënyrë të padiskutueshme krijojnë lehtësim të madh të të gjitha proceseve normale në shoqërinë shqiptare".

Por partitë e opozitës, pas një takimi që ka zhvilluar sot kanë shprehur shqetësim për hapat prapa, që sipas tyre ,po bën qeveria në raportet që ka krijuar me median dhe biznesin, duke tentuar t`i verë nën kontroll ose t`i falimentojë ato.

 • Data 11.04.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWd
 • Data 11.04.2007
 • Autor Arben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArWd
Reklamë