Tirana përgatit paketën për nxitjen e anëtarësimit të vendit në NATO | Ballkani | DW | 21.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Tirana përgatit paketën për nxitjen e anëtarësimit të vendit në NATO

Qeveria e Tiranës ka publikuar këtë fundjavë një paketë të re inisiativash ligjore dhe promovuese në mbështetje të Planit Kombëtar të Veprimit për Antarësimin e vendit në NATO

Takim i NATO-s për zgjerimin në Europën Juglindore

Takim i NATO-s për zgjerimin në Europën Juglindore

Sipas Majlinda Bregut, zëdhënëse e qeverisë dhe njëkohësisht Ministre e Integrimit Europian, kjo Paketë synon përshpejtimin e reformave të kërkuara nga Aleanca Atlantike që Shqiperia të mare ftesën për anëtarësim në Samitin e Bukureshtit, në vitin 2008.

  • Data 21.05.2007
  • Autor Ani Ruci
  • Shtypni Shtypeni faqen
  • Permalink https://p.dw.com/p/ArVN