Thaçi shpall të jetë fitues i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 18.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Thaçi shpall të jetë fitues i zgjedhjeve parlamentare në Kosovë

Në Kosovë, përfunduan me sukses zgjedhjet parlamentare dhe lokale. Në zgjedhje është shënuar një pjesmarrje e vogël e elektoratit. Afro 45 % të qytetarëve të Kosovës morën pjesë në votime, ndërsa zgjedhjet u bojkotuan pothuaj tërësisht nga serbët e Kosovës. Rezultate paraprake nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për fituesin e zgjedhjeve akoma nuk ka, mirëpo, organizatat vendore që vëzhguan zgjedhjet shpallin fituese PDK-në e udhëhequr nga Hashim Thaçi. Vet Thaçi në orët e mesnatës me ithtarë të partisë së tij ka festuar fitoren në 'Sheshin 21' në Prishtinë.

 • Data 18.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIWz
 • Data 18.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CIWz