Tërmeti në Itali dhe pasojat - Ndërtimet jo konform normave sizmike shkak i dëmeve të rënda | Ballina | DW | 02.09.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Tërmeti në Itali dhe pasojat - Ndërtimet jo konform normave sizmike shkak i dëmeve të rënda

Rrënojat e Amatriçes i kanë tronditur edhe banorët në komunat fqinje si Leonesa. Vërtet qyteza i shpëtoi katastrofës, por a janë vërtet të sigurta ndërtesat ndaj tërmeteve. Redaktorët tanë biseduan me banorët.

Shiko videon 04:25