Të shndërrosh dhimbjen në art - Marina Abramović | Ballina | DW | 20.04.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Të shndërrosh dhimbjen në art - Marina Abramović

Një retrospektivë në Muzeun e Artit në Bonn me performuesen radikale Marina Abramović- E njohur për thyerjen e kufijve si atyre fizikë edhe psikikë përmes artit. Vetëzbulimi dhe vetëndëshkimi e kthyen serben Abramović' në një markë.

Shiko videon 02:29
Now live
02:29 minuta