Të rinjtë e shkolluar në Gjermani (nuk) kanë perspektivë në Kosovë dhe Shqipëri | Ballina | DW | 03.11.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Të rinjtë e shkolluar në Gjermani (nuk) kanë perspektivë në Kosovë dhe Shqipëri

Mijëra studentë dhe të rinj të kualifikuar në Gjermani mendojnë seriozisht të kthehen në Shqipëri dhe Kosovë. Por çfarë ju ofrojnë atyre shtetet amë dhe a kanë ndonjë perspektivë atje?

Shiko videon 06:48