Të marrësh pronën që të takon! | FOKUS | DW | 12.02.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Të marrësh pronën që të takon!

Të drejtat e pronës dhe trashëgimisë të grave në Kosovë. Statistikat nga Strategjia Kombëtare për të Drejtat Pronësore në vitin 2018-të tregojnë, se në Kosovë vetëm 4% e grave trashëgojnë pronë, e vetëm 17% e tyre kanë pronë mbi vete.

Shiko videon 02:53