Sulmi në Berlin drejtuar jo vetëm simbolikës së krishterë, por edhe shoqërisë së hapur | Ballina | DW | 22.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Sulmi në Berlin drejtuar jo vetëm simbolikës së krishterë, por edhe shoqërisë së hapur

Berlin, 10.12.2016: Njё kamion mёsyu nё mes tё stendave tё tregut tё Krishtlindjeve nё sheshin Breitenscheidplatz nё Berlin. Ai u pёrplas dhe shkatёrroi disa nga stendat dhe pёr pasojё gjetёn vdekjen 12 vetё dhe u plagosёn 48 tё tjerё. Berlinezët janë në zi, por ata nuk lejojnë që t'ua rëmbejnë lirinë.

Shiko videon 03:06