Sulmet në Irak shkaktojnë 22 të vrarë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Sulmet në Irak shkaktojnë 22 të vrarë


Të paktën 22 veta kanë humbur jetën gjate 24 oreve te fundit në Irak nga një sulmues vetëvrasës, sulm raketor si dhe operacioni ushtarak i SHBA-ve. Forcat policore dhe ushtarake theksojnë se këta persona u vranë kur një vetëvrasës më bombe parkoi veturen e tij me eksploziv në një ndërtesë të policisë në pjesën veriore të rafinerisë së naftës në qytetin Baiji. Në zhvillime të tjera ushtria amerikane ka njoftuar se 12 militant të dyshuar janë vrarë gjatë një operacioni ku në shënjestër ishin anëtarët e Al-Kaidas.

 • Data 09.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZHs
 • Data 09.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CZHs