Sulme të reja në Irak - vriten 63 njerëz | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Sulme të reja në Irak - vriten 63 njerëz

Bagdat: Si pasojë e disa sulemeve në Irak vetëm gjatë ditës së djeshme humbën jetën të paktën 63 njerëz. Në mesin e viktimave janë edhe gruaja dhe dy vllezërit e shefit të policisë të qytetit Bakuba i cili shtrihet në verilindje të Bagdatit. Rrebelët sulmuan dje në mëngjes shtëpinë e zyrtarit irakian. Ata kanë marrë peng tre fëmijë të shefit të policisë.

 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlH
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlH