Sulm vetvrasës në Afganistan, vriten dy njerëz | Gjermania - Tregu i punës | DW | 27.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Sulm vetvrasës në Afganistan, vriten dy njerëz

Gjatë një sulmi me bombë në kryeqytetin afgan, sipas të dhënave zyrtare, janë vrarë të paktën dy njerëz. Sulmi vetvrasës kishte ndodhur në rrethinën Vasir Akbar Chan, në afërsi të një bankë të huaj dhe me sa duket kishte si objekt ushtarët e huaj, tha një zedhënës i ministrisë së brëndshme. Bëhet fjalë për viktima civilë.Të hënën , nga një sulm i tillë në rrugën e përdorur nga ushtarët italianë në afërsi të qytetit, u vranë katër vendas.

 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CTaf
 • Data 27.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CTaf