Sulm i rëndë ndaj trupave amerikane në Afganistan | Bota | DW | 10.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Bota

Sulm i rëndë ndaj trupave amerikane në Afganistan

Gjashtë amerikanë dhe tre afganë të vrarë, rreth 20 të plagosur

default

Një ushtar amerikan duke shpërndarë material informues për minat në lindje të Afganistanit.

Në lindje të Afganistanit janë vrarë gjatë një sulmi të rebelëve të supozuar talibanë gjashtë ushtarë amerikanë dhe tre ushtarë afganë. Rreth 20 ushtarë të tjerë janë plagosur, bëri të ditur një zëdhënës ushtarak amerikan. Sipas tij, ky ishte sulmi me pasojat më të rënda gjatë këtij viti ndaj trupave amerikane të stacionuara në Afganistan.

 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CA4w
 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CA4w