Si pasojë e luftimeve, në Afganistan shënohen 23 viktima | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Si pasojë e luftimeve, në Afganistan shënohen 23 viktima


Kabul: 23 mes të cilëve 11 policë, janë vrarë në jug të Afganistanit gjatë luftimeve mes forcave të rendit dhe rebelëve talebanë.Sipas të dhënave, 12 prej të vrarëve janë guerilas të cilët kanë sulmuar vendqëndrimet dhe postblloqet e policisë afgane.Lajmin e bëjnë të ditur autoritet afgane.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqky
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqky