Si mund të zgjidhet kriza politike në Shqipëri? Flasin qytetarët për DW. | FOKUS | DW | 07.06.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Si mund të zgjidhet kriza politike në Shqipëri? Flasin qytetarët për DW.

Opozita e bashkuar ka lajmëruar protestën e tetë kombëtare, e cila do të mbahet të shtunën, më 8 qershor. Në fjalimin përmbyllës të protestës së shkuar, kreu i opozitës dhe kryetari i PD-së Lulzim Basha tha, se “më 8 qershor fjalën e ka sovrani”. Por si e sheh populli shqiptar daljen nga kriza e brendshme politike?

Shiko videon 02:01