Shtajnmajer (Steinmeier) dhe Larixhani bisedojnë për programin bërthamor iranian | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shtajnmajer (Steinmeier) dhe Larixhani bisedojnë për programin bërthamor iranian

Berlin: Një bisedë mes ministrit të jashtëm gjerman Frank-Valter Shtajnmajer (Frank-Walter Steinmeier) dhe ndërmjetësit iranian Ali Larixhani për konfliktit bërthamor nuk solli rezultate konkrete. Gjermania provon edhe më tej që të bindë udhëheqjen e Teheranit për nevojën e një politike tjetër atomike, tha Shtajnmajer (Steinmeier) pas takimit të zhvilluar në Berlin. Tani duhet të pritet se a do të ketë përparime pas bisedimeve që shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana (Javier Solana) do të zhvillojë me ndërmjetësin Ali Larixhani.

 • Data 06.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlx
 • Data 06.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlx