Shqiptarët në Berlinalen 2018 - Aktori Nik Xhelilaj për DW | Ballina | DW | 26.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Shqiptarët në Berlinalen 2018 - Aktori Nik Xhelilaj për DW

Aktori Nik Xhelilaj, që jeton në Berlin, e vitizon rregullisht stendën e filmit shqiptar në Berlianle. Pak nostaligjik është ai për kohët e shkuara të Berlinales, kur ai ishte “Shooting star”. “Ndihem me fat kur mbaj mend që në vitin 2011 patëm një prezantim shqiptar bombastik në Berlinale”, thotë ai. “Por kur jam këtu dhe shoh këtë stendë kosovare dhe shqiptare, kjo është kënaqësi më vehte.”

Shiko videon 00:44