Shqipëria me ligje europiane | Ballkani | DW | 24.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Shqipëria me ligje europiane

Një vit pas nënshkrimit të Marrëveshjes se Stabilizim Asociimit me BE-në, Shqipëria ka arritur të miratojë dy ligje mjaft të rëndësishme të cilat janë me të njëjtat standarte si legjislacioni i vendeve të tjera europiane.

Ligji X, paragrafi Y

Ligji X, paragrafi Y


Me një mbështetje prej afër 1.2 milionë eurosh dhe me konsulencën e ekspertëve nga BE-ja është bërë e mundur hartimi i ligjit që ka të bëjë me lëvizjen e lirë të mallrave dhe sigurinë e përgjithshme të produkteve.

Procesi i përmiresimit ligjor është një nga kushtet që duhet të plotesojë Shqipëria, në bazë të angazhimeve që i dalin nga zbatimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me BE-në.
 • Data 24.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArV6
 • Data 24.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArV6
Reklamë