Shqipëri: Thethi magjepës rrezikohet të betonizohet nga ndërtimet pa kriter | Ballina | DW | 10.11.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Shqipëri: Thethi magjepës rrezikohet të betonizohet nga ndërtimet pa kriter

Tradita e Thethit të egër dhe magjepës për turistët, vendi pas të cilit u apasionuan studiuesit e huaj si Edith Durham dhe Robert Elsie po rrezikohet nga ndërtimet e pakontrolluara. Një projekt i GIZ (Shoqata Gjermane për Bashkëpunimin) me hartimin e "Kodit të Dizajnit" synon ta mbrojë Thethin nga ndërtimet e pakontrolluara.

Shiko videon 05:15
Now live
05:15 minuta