Shqipëri: Formohet komisioni parlamentar për reformimin e ligjeve zgjedhore | Ballkani | DW | 18.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Shqipëri: Formohet komisioni parlamentar për reformimin e ligjeve zgjedhore

Parlamenti i Shqipërisë miratoi përbërjen e komisionit që do të merret me reformën zgjedhore

Postera të zgjedhjeve lokale 2007

Postera të zgjedhjeve lokale 2007

Parlamenti i Shqipërisë ka miratuar përbërjen e komisionit parlamentar që do të realizoje reformën zgjedhore, një nga prioritetet e Qeverisë së Tiranës dhe kërkesë e BE -së në plotësimin e angazhimeve të marra nga pala shqiptare.

Por komisionit të sapoformuar prej 18 anëtarësh do t´i duhet të përballojë së pari partitë e vogla parlamentare që kundërshtojnë fort veton e dy partive kryesore,
Partia Demokratike dhe Partia Socialiste.

 • Data 18.05.2007
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVQ
 • Data 18.05.2007
 • Autor Ani Ruci
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVQ
Reklamë