Shpresa për liberalizimin e vizave - Intervistë me Kryeministrin Sali Berisha | Ballkani | DW | 11.12.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Shpresa për liberalizimin e vizave - Intervistë me Kryeministrin Sali Berisha

I ftuar në kongresin e Partive Popullore Evropiane, Kryeministri Berisha prezantoi në Bon arritjet e deritanishme të Shqipërisë.

Kryeministri Berisha në intervistë me Deutsche Welle-n.

Kryeministri Berisha në intervistë me Deutsche Welle-n.

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha qëndroi për vizitë në Gjermani ku mori pjesë në kongresin e Partive Popullore Evropiane. Në qendër të takimeve që zhvilloi z. Berisha në kuadër të këtij aktiviteti, ishte prezantimi i arritjeve të Shqipërisë në lidhje me detyrimet për procesin e përafrimit dhe të integrimit në BE, problemi i liberalizimit të regjimit të vizave për qytetarët shqiptarë si dhe problemi i bojkotimit të parlamentit dhe të mitingut të 8 dhjetorit nga opozita shqiptare.

Në një takim që pati me Kancelaren gjermane Angela Merkel, Kryeministri Berisha përsëriti ftesën për një vizitë të saj vitin e ardhshëm në Shqipëri.

Intervistën e plotë e gjeni në versionin audio.

Intervistoi: Pandeli Pani

 • Data 11.12.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/L0Hx
 • Data 11.12.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/L0Hx
Reklamë