Shorti për çiftet e Champions League dhe kupën Uefa | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 20.03.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Shorti për çiftet e Champions League dhe kupën Uefa

Bajerni kundër Barcelonës

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për përcaktimin e çifteve të çerekfinaleve të Champions League-ës. Bayerni i Mynihut takohet në çerekfinale me FC Barcelonën. Çiftet e tjera janë: Manchester United kundër FC Porto, FC Villareal kundër FC Arsenal dhe FC Liverpool kundër FC Chelsea. Në rast fitoreje Bajerni do të ndeshej në gjysëmfinale me Liverpool-in, ose me Chelsean, ku luan ish lojtari i ekipit bavarez, Michael Ballack. Bajerni do të luajë fillimisht në çerekfinale më 7/8 prill në Barcelonë. Ndeshja kthyese zhvillohet më 14 ose 15 prill në Mynih. Gjysëmfinalja luhet më 28/29 prill dhe 5/6 maj.

Ndërsa në shortin për ndeshjet e vlefshme për kupën UEFA dolën këto rezultate:

Hamburger SV - Manchester City

Paris St. Germain - Dynamo Kiew

Schachtjor Donezk - Olympique Marseille

Werder Bremen - Udinese Calcio

 • Data 20.03.2009
 • Autor dpa rtr
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HGCD
 • Data 20.03.2009
 • Autor dpa rtr
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HGCD