Shoqatat humanitare dhe OJQ-të kritikojnë vendimet e samitit të G8-ës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Shoqatat humanitare dhe OJQ-të kritikojnë vendimet e samitit të G8-ës

Berlin: Vendimet e samitit të G8-ës shkaktuan kritika të ashpëra tek shoqatat humanitare dhe Organizatat Joqeveritare. Shoqata humanitare katolike Miserior akuzoi krerët e shteteve të G8-ës se lëshuan nga duart një rast të mirë të vendosin për burime të reja financiare në të mirë të projekteve për mbrojtjen e klimës. Organizata humanitare evangjeliste 'Bukë për botën' foli për një 'politikë lëmoshe' kundrejt Afrikës.

 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlE
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlE