Shkyçja e operatoreve ilegalë Kosovë | Shoqëria & Kultura | DW | 20.05.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Shoqëria & Kultura

Shkyçja e operatoreve ilegalë Kosovë

Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovës shpërndan një kontigjent prej 10 mijë kartash telefonike falas në enklavat serbe.

default

Shkyçja e antenave ilegale të telefonisë mobile të Serbisë në territorin e Kosovës, në mes të prillit të këtij viti, vështirësoi komunikimin në enklavat serbe pjesa dërmuese e banorëve të të cilave komunikonin përmes operatorëve telefonikë të Serbisë.

Pas shkyçjes së operatorëve ilegalë të telefonisë mobile të Serbisë nga territori i Kosovës, Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovës ka shpërndarë kontigjentin e parë prej 10 mijë kartelash falas në enklavat serbe. Po sa pranohet kjo alternativë komunikimi nga komuniteti serb?

Autor: Ajete Beqiraj

 • Data 20.05.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NSnn
 • Data 20.05.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/NSnn