SHBA përshendesin veprimet izraelite ndaj palestinezëve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

SHBA përshendesin veprimet izraelite ndaj palestinezëve


Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përshendetur lëshimet izraelite ndaj palestinezëve një javë para zhvillimit të konferencës së planifikuar për Lindjen e Afërt në SHBA. "Lirimi i 441 të burgosurve pelestinezë si dhe ndalimi i ndërtimit te vendbanimeve të reja në Bregun Perëndimor, janë pozitive", tha zedhënësi i ministrisë së jashtëme amerikane, Sean McCormack në Uashington. Javën e ardhëshme në Annanpolis të SHBA-ve do të zhvillojë punimet Konferenca për Lindjen e Mesme, qëllimi i së cilës është zhvillimi i bisedimeve paqësore mes Izraelit dhe palestinezëve, bisedime të cilët janë acaruar prej shtatë vjetësh.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJX5
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJX5