SHBA angazhohen që në Kubë mos të vij sërish në pushtet një diktator | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

SHBA angazhohen që në Kubë mos të vij sërish në pushtet një diktator

Uashington: Sipas vlerësimeve të departamentit amerikan të shtetit pas 50 vitesh sundimi të shefit të shtetit dhe të partisë Fidel Kastro, Kuba po angazhohet për ndërrimin e pushtetit. Po shënohet një kalim i pushtetit nga Fidel Kastro tek vëllai i tij Raul, tha një zëdhënës i departamentit amerikan të shtetit në Uashington. SHBA-të janë duke punuar me vendet tjera që në ishullin e Karaibeve të mos vij sërish në pushtet një diktator.

 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlo
 • Data 07.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqlo