Shalke 04 vazhdon të kryesojë tabelën | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 06.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Shalke 04 vazhdon të kryesojë tabelën

Rezultatet e ndeshjeve të së shtunës në Bundesligë

Nga ndeshja Shalke 04 - Nyrnberg

Nga ndeshja Shalke 04 - Nyrnberg

Në kategorinë e parë të Bundesligës ekipi i Shalkes 04 pas fitores 1:0 ndaj Nyrnbergut vazhdon të kryesojë tabelën. Pason me fare pak pikë diferencë Shtutgarti, që fitoi ndjeshjen e fundjavës ndaj Maincit me rezultatin 2:0. Si rjedhojë ekipi i Maincit është në prag të skualifikimit. Ndeshjet e tjera të së shtunës patën këto rezultate:

Hamburg - Bohum 0:3
Volfsburg - Dortmund 0:2
Mynqengladbah - Mynih 1:1
Frankfurt - Ahen 4:0

Të djelën luajnë Leverkuzeni me Bielefeldin dhe Berlini me Bremenin.

 • Data 06.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIS
 • Data 06.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIS