Shën Peterburg-Manchester United 2:1 | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 30.08.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Shën Peterburg-Manchester United 2:1

Zeniti i Shën Peterburgur merr superkupën europiane të futbollit

default

Sulmuesi i Zenitit, Pawel Pogrebnjak

Fituesi i kupës UEFA, Zeniti i Shën Peterburgut, fitoi superkupën e futbollit europian. Ekipi i trainerit hollandez Dick Advocaat mundi në Monte Karlo fituesin e Ligës së Kampionëve Manchester United me rezultatin 2:1. Golat që sollën fitoren e merituar të rusëve u shënuan nga Pawel Pogrebnjak në minutën e 44-t dhe nga Danny në minutën e 59-ë.
Të ashtuquajturit "djajtë e kuq" të Manchester-it humbën shansin e tyre për superkupën si në vitin 1999 ndaj Lazio Romes.
 • Data 30.08.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/F7cw
 • Data 30.08.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/F7cw