Samiti i rinisë kërkon më shumë angazhim nga vendet e G8-ës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Samiti i rinisë kërkon më shumë angazhim nga vendet e G8-ës

Heiligendam: Pjesëmarrësit e të ashtuquajturit Samiti i rinisë kërkuan nga vendet e G8-ës më tepër angazhim në fushat e mbrojtjes së klimës, luftimin e varfërisë dhe Sidës. Disa prej tyre theksuan rezultatet e takimit të krerëve të vendeve më të industrializuara të botës në Heiligendam. Vendimet e marra tani janë vendimtare për gjeneratën e tyre, tha një 16 vjeçar. Që nga e diela në Vismar të rinj nga vendet në zhvillim dhe të G8-ës po diskutojnë të njëjtat temaqë po trajtohen nga kryetarët dhe kryeministrat e vendeve të G8-ës në Heilgendam.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlY
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlY