Sailer fiton titullin në 100 metërsh | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 30.07.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Sailer fiton titullin në 100 metërsh

Kampionia e re e Evropës la pas në garë dy francezë

Seiler fiton titullin në 100 metërsh

Seiler fiton titullin në 100 metërsh

Verena Sailer është kampionia e re e Evropës në 100 metërsh. Në Kampionatin Evropian të Atletikës së lehtë në Barcelonë, ajo triumfoi me kohën 11,10 sekonda ndaj dy francezeve Veronique Mang dhe Myriam Soumare. Sailer u shpreh tejet e emocionuar pas fitores së saj sensacionale: "Është fantastike, fantastike, nuk mund ta besoj. Ne ia dolëm mbanë, traineri im, fizioterapeutja ime dhe unë, ne ia dolëm mbanë."

Kampionia Verena Sailer

Kampionia Verena Sailer

Në hedhjen e shtizës për femra u shënua madje një fitore e dyfishtë gjermane. Linda Stahl nga Leverkuseni me rekord të ri personal trimfoi ndaj gjermanes tjetër Christine Obergföll nga Offenburgu dhe kampiones çeke të lojërave olimpike Barbara Spotakova.

Autor: sid/dpa/Eliana Xhani

Redaktoi: Auron Dodi

 • Data 30.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OY0P
 • Data 30.07.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OY0P