Rezultatet e bundesligës | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 04.04.2011
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Rezultatet e bundesligës

Futboll: Në kategorinë e parë gjermane pati në mbyllje të javës së 28-të këto rezultate:

default

Christoph Daum, Felix Magath dhe Ralf Rangnick

Volfsburg - Ajntraht i Frankfurtit 1:1 dhe

Këln - Nuremberg 1:0.

Kësisoj Volfsburgu nuk ka bërë përpara në luftën për qëndrim në kategorinë e parë. Trajneri Magath nuk arriti as në ndeshjen e dytë si trajner i "ujqve" të fitonte. Me 28 pikë Volfsburgu zë vendin e 16-të, që i lë atij vetëm mundësinë e një ndeshjeje finale kundër një ekipi të kategorisë së dytë për të ngelur në të parën.

Në comeback-un e tij trajneri i ri i Frankfurtit Daum mori pikën e shpresuar jashtë fushës së vet. Me 32 pikë Frankfurti zë vendin e 13-të. Frankfurti kaloi në epërsi me anë të Meierit në minutën e 59-të. Për Volfsburgun barazoi kroati Mandzukic në minutën e 85-të.

Këlni nga ana tjetër u ngjit në vendin e dhjetë të renditjes. Golin për të e shënoi në sekondën e fundit të kohës shtesë slloveni Novakovic.

Autor: Elert Ajazaj

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 04.04.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/10n40
 • Data 04.04.2011
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/10n40