REKOM angazhohet të ndriçojë të vërtetën për luftën / Fadil Vokrri rekomandon që shqiptarët dhe serbët t′i kthehen të ardhmes | Hapat | DW | 12.06.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

REKOM angazhohet të ndriçojë të vërtetën për luftën / Fadil Vokrri rekomandon që shqiptarët dhe serbët t'i kthehen të ardhmes

- Edhe sot e tutje, më shumë se16.000 persona llogariten si të zhdukur në rajon. Prandaj është i nevojshëm komisioni rajonal (REKOM) i cili të prekurve do t´iu mundësonte për të dëshmuar dhe për të ofruar fakte për luftërat e shkuara në territorin e ish RSFJ. Dinko Gruhonjic informon.

- Sportistët kosovarë, nuk do të duhej të jenë të diskriminuar për shkak të politikës, mendon Fadil Vokrri, kryetar i Lidhjes së Futbollistëve të Kosovës. Ai rekomandon që shqiptarët dhe serbët t'i kthehen të ardhmes sepse kjo është në interesin e të dy popujve. Zulfija Jakupi bisedoi me zotin Vokrri.

 • Data 12.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Np82
 • Data 12.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Np82