Rajs: Të rishikojmë ndihmat për Pakistanin për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme | Gjermania - Tregu i punës | DW | 05.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Rajs: Të rishikojmë ndihmat për Pakistanin për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme

Juristë, gazetarë dhe parti opozitare kanë planifikuar për sot tubime protestuese në shumë qytete të Pakistanit. Autoritetet pakistaneze kanë arrestuar shumë liderë opozitarë dhe aktivistë të të drejtave të njeriut, pas shpalljes se gjendjes se jashtezakonshme të shtunën. Sekretarja amerikane e Shtetit, Kondoliza Rajs (Condoleezza Rice) tha se Shtetet e Bashkuara do të rishikojnë ndihmën financiare për Pakistanin për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme. Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Pakistanit, si aleat i rëndësishëm në luftën kundër terrorit, më shumë se 10 miliardë dollarë ndihma që nga sulmet terroriste të vitit 2001në Nju Jork dhe në Uashington.

 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C149
 • Data 05.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C149