Qytetarët e BE-së mund të vendosen për të jetuar në një shtet tjetër pa shumë pengesa burokratike | Evropa | DW | 03.05.2006
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Evropa

Qytetarët e BE-së mund të vendosen për të jetuar në një shtet tjetër pa shumë pengesa burokratike

Në fund të prillit 2004 BE-ja nxori një ligj për përmirësimin e së drejtës së qytetarëve të BE-së dhe të afërmeve të tyre për t'u vendosur në një vend tjetër. Konkretisht kjo do të thotë se çdo qytetar nuk ka nevojë për leje qëndrimi nëse qëndron me tepër se tre muaj në një shtet tjetër të BE-së.

Më shumë liri lëvizjeje për qytetarët e BE-së

Më shumë liri lëvizjeje për qytetarët e BE-së

 • Data 03.05.2006
 • Autor Christopher Plass
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArBH
 • Data 03.05.2006
 • Autor Christopher Plass
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArBH